В наявності на складі М'які меблі Корпусні меблі Кухонні меблі Комоди Шафи Матраци

Опис елементів та комплектуючих матеріалів

Каркас

Каркас — у м'яких меблях це внутрішня опорна частина, що складається у свою чергу з опорної і не опорної частин. Оскільки на опорну зону посідає основне навантаження, то цю частину каркаса виготовляють із твердих порід дерева. Це може бути береза, бук, дуб, горіх... Але найбільшу популярність користується відома кожному з нас сосна. Її відмінна риса - міцність, що гарантує тривалий термін експлуатації без таких неприємностей як тріщини або лопання дерева. «Твердість» характеру забезпечило сосні чільне становище серед матеріалів, які використовуються під час виробництва каркасів для м'яких меблів «Модерн». У деяких виробах каркаси є комбінацією матеріалів, наприклад:

 • натуральне дерево + ДСП;
 • натуральне дерево + ДСП + фанера;
 • натуральне дерево + метал.

Не опорні елементи каркасу це — боковини та підлокітники. На Меблевій фабриці «Модерн» ці допоміжні елементи, як і опорну частину каркасу, виготовляють із натурального дерева, тобто сосни. Застосовують також ДСП, фанеру та ДВП.

Ящик для білизни - коробчаста основа з фанери з дерев'яним каркасом.

Про якість складання каркаса красномовно говорить його…«мовчання», тобто відсутність скрипів та інших сторонніх звуків.

Матрацні блоки

У цехах «Меблевої фабрики «Модерн» налагоджено власне виробництво матрацних блоків. Щоб задовольнити бажання всіх споживачів та гарантувати їм повноцінний відпочинок, підприємство пропонує матрацні блоки трьох видів:

 • пружинні на каркасній основі;
 • пінополіуретановий на каркасній основі з ламелями;
 • пружинний безкаркасний.

Матрац пружинний на каркасній основі: рама із бруса, ДВП, повсть, пружинний блок, синтетичне полотно «Юта», пінополіуретан (висота 30 мм), синтепон, тканина. Розміри, см: Д - 197, Ш - 80, В - 20.

Матрац пінополіуретановий на каркасній основі з ламелями: рама з бруса, ламелі, повсть, пінополіуретан (висота 80 мм), синтепон, тканина. Розміри, см: Д - 197, Ш - 80, В - 15.

Матрац пружинний безкаркасний: пінополіуретан, повсть, пружинний блок, повсть, пінополіуретан, синтепон, оббивний матеріал.

Тепер кілька слів про деякі складові матрацних блоків.

Поролон – це екологічно чиста поліуретанова піна.

Поролон і пінополіуретан (ППУ) — дві різні назви одного й того самого матеріалу!

Розшифрувати маркування поролону не складно. Наприклад, ST 2542:

ST - standard (в пров. з англ. - стандартний);

25 - густина поролону. Чим вища щільність, тим краще. Від щільності залежить довговічність та еластичність матеріалу, його зносостійкість та активність у відновленні.

42 — жорсткість, яка є важливим складником такого параметра як комфортність. Взагалі комфортність залежить від багатьох факторів: геометрії виробу, властивостей оббивних матеріалів і, як ми вже зрозуміли, м'яких елементів. Поняття «комфортності» чи «не комфортності» залежить від особистого відчуття людини.

Меблі повинні бути не занадто жорсткі і не занадто м'які. Поролон ST 2542, що застосовується у виробництві м'яких меблів «Модерн», відповідає всім вимогам, що пред'являються до таких матеріалів. До того ж, кожна партія поролону проходить на заводі-виробнику спеціальні тести та сертифікацію. Це стосується всіх марок поролону. Пінополіуретан меншої щільності застосовується для елементів м'яких меблів, які не мають великого навантаження. Наприклад, підлокітники.

Синтепон – нетканий матеріал. Він має високу міцність і низьку залишкову деформацію. При вставанні на оббивному матеріалі не залишається сильних прим'ятостей та складок. Синтепон не виділяє пилу та не викликає алергії. Матеріал відповідає всім вимогам пожежної безпеки, які висуваються до предметів домашнього вжитку.

Повсть – щільний, товстий матеріал з валяної вовни. ЗНАЙТИ ЩЕ МАТЕРІАЛУ: ВЛАСТИВОСТІ, ПЕРЕВАГИ!!!

Нитки

Для зшивання фігур з оббивних матеріалів, тобто виготовлення чохлів, використовують поліефірні нитки виробництва Угорщина. Нитки виконані з поліефірних волокон і характеризуються підвищеною міцністю на стирання та зрив. Залежно від виду оббивного матеріалу та його товщини застосовують нитку різних тонкощів. Ми вже говорили, що оббивні матеріали, що є в колекції «Модерн», відрізняються багатством фарб, а деякі — виразним, часом досить складним візерунком. Широка кольорова гамма ниток дозволяє вирішувати завдання будь-якого ступеня складності. Шви виходять акуратні, міцні, красиві і чудово узгоджуються з оббивним матеріалом.

Механізми трансформації

Механізм трансформації є конструкцією, призначеною для встановлення на каркас в м'які меблі (диван, крісло) з метою утворення спального місця. Крім того, деякі конструкції забезпечують доступ до ящика (короба) для білизни в диванах, а також ліжках.

Механізми трансформації є однією з основних категорій меблевої фурнітури, тобто матеріалами, що комплектують. Усі механізми виконані з якісної сталі і зберігають працездатність навіть після 6 тис. циклів.

Трансформовані елементи: спинка та (або) сидіння дивана (крісла). Залежно від виду механізму можуть бути передбачені матражні додаткові блоки.

На сьогоднішній день немає єдиної системи класифікації механізмів трансформації для м'яких меблів. Найбільш зручним нам видається поділ за цільовою ознакою. Відповідно до цього є механізми, які забезпечують:

 1. трансформацію дивана (крісла) у ліжко. Звідси поширене формулювання "диван-ліжко", "крісло-ліжко";
 2. трансформація дивана в ліжко та доступ до ящика для білизни;
 3. доступ у дивані або ліжку до коробки для білизни.

Деякі конструкції представлені в різних модифікаціях: "книжка", "єврокнижка", "нова єврокнижка", "єврокнижка модернізована" і т.п.

Спосіб досягнення однієї і тієї ж мети, наприклад трансформація крісла в ліжко або доступ у дивані до ящика для білизни, у кожного механізму свій. І кожному, відповідно, належить свою назву. Деякі назви викликають певні асоціації ("акордеон", "дельфін" і т.д.), інші необхідно просто запам'ятати ("клік-клак", "церез" і т.д.).

На м'які меблі «Меблева фабрика «Модерн» встановлюють різні види механізмів трансформації. Присвятимо цьому деякий час. Звертаємо увагу, що опис кожної конструкції супроводжують ілюстрації.

Механізм трансформації "Дельфін".

Для щоденного використання.

Механізм важільного типу, дворівневий.

Білизняна скринька відсутня.

Трансформовані елементи: сидіння.

Принцип роботи: нижню частину виробу тягнемо він до упора. За допомогою двох петель витягуємо матрацний блок та фіксуємо його на одному рівні з блоком сидіння.

Механізм підйому.

Механізм призначений для підйому та фіксації у верхньому положенні матрацного блоку, завдяки чому відкривається доступ до короба. Це може бути ящик для білизни або невеликий короб для зберігання.

Механізм трансформації "Книжка".

Для щоденного використання.

Механізм важільного типу.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: спинка та сидіння.

Принцип роботи: підніміть сидіння, тримаючи його за нижню частину центру. Таким чином, відкривається доступ до ящика для білизни. У момент фіксації замків механізму трансформації повинен лунати характерний звук, що «клацає», з обох сторін. Опустіть сидіння. В результаті сидіння та спинка має опинитися на одному рівні один з одним.

Увага! Оскільки диван розкладається щодо свого центру, відстань між стіною приміщення та спинкою дивана (виріб знаходиться у складеному стані) має бути не менше 17 см.

Механізм трансформації «Єврокнижка».

Для щоденного використання.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: спинка та сидіння.

Принцип роботи: за рахунок роликів тягнемо блок сидіння на себе вперед до упору. Таким чином відкривається доступ до коробу для постільної білизни. На вільне від сидіння місце опускаємо спинку та обов'язково фіксуємо її відкидною опорою.

Механізм трансформації "Єврокнижка модернізована".

Для щоденного використання.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: спинка та сидіння.

Принцип роботи: за рахунок роликів, які рухаються металевими напрямними, тягнемо блок сидіння вперед до упору. Таким чином відкривається доступ до коробу для постільної білизни. На вільне від сидіння місце опускаємо спинку та обов'язково фіксуємо її відкидною опорою.

Механізм трансформації "Нова єврокнижка".

Для щоденного використання.

Механізм важільного типу; металевий.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: спинка та сидіння.

Принцип роботи: блок сидіння тягнемо нагору і на себе. Опускаємо блок сидіння та фіксуємо його на опорах. Таким чином відкривається доступ до коробу для постільної білизни. На вільне від сидіння місце опускаємо спинку та обов'язково фіксуємо її відкидною опорою.

Механізм трансформації "Колібрі 20-74".

Для щоденного використання.

Механізм є комплектом різнопланових вузлів і деталей, які забезпечують трансформацію секцій спального місця. Каркас конструкції виконаний із високоякісної деревини.

Білизняна скринька відсутня.

Трансформовані елементи: спинка та сидіння.

Принцип роботи: знімаємо блок спинки. Тягнемо на себе блок сидіння. Два матрацні блоки фіксуємо на металевих опорах. На вільне від блоку сидіння опускаємо блок спинки.

Механізм трансформації «Розкладачка для щоденного використання».

Для щоденного використання.

Механізм є складеним трисекційним каркасом з еластичним основою у вигляді ортопедичної решітки, яка закріплена на пружинах. Висота пінополіуретанового матрацного блоку становить 60 мм.

Білизняна скринька відсутня.

Трансформовані елементи: сидіння.

Принцип роботи: знімаємо блок сидіння. Тягнемо розкладачку вгору і на себе. "Розгортаємо" розкладачку і фіксуємо її на металевих дугах-підніжках.

Механізм трансформації "Посилена розкладачка для щоденного використання".

Для щоденного використання.

Механізм є складеним трисекційним каркасом з еластичною основою у вигляді ортопедичної решітки, яка закріплена на пружинах.

Вся конструкція відрізняється укріпленим металевим каркасом та наявністю пружинного матрацного блоку висотою 100 мм.

Білизняна скринька відсутня.

Трансформовані елементи: сидіння.

Принцип роботи: знімаємо блок сидіння. Тягнемо розкладачку вгору і на себе. "Розгортаємо" розкладачку і фіксуємо її на металевих дугах-підніжках.

Механізм трансформації "Американська розкладачка".

Для щоденного використання.

Механізм важільного типу; дворівневий.

Білизняна скринька відсутня.

Трансформовані елементи: сидіння.

Принцип роботи: передню панель нижньої частини виробу тягнемо на себе до упору. Далі нижню частину матрацного блоку піднімаємо нагору і фіксуємо його на одному рівні з сидінням. Верхню частину подвійного матраца слід відкинути і поставити на металеву дугу-підніжник.

Механізм трансформації "Телескоп 3-2-1".

Для щоденного використання.

Механізм є комплектом різнопланових вузлів і деталей, які забезпечують рухливість секцій спального місця. Дві з трьох секцій – матрацні блоки, одна – дерев'яний короб з ортопедичними гратами. Каркас механізму виконаний із високоякісної деревини.

Передбачено ящик для білизни невеликих розмірів.

Трансформовані елементи: сидіння.

Принцип роботи: нижню частину виробу тягнемо він до упора. На ортопедичні грати укладаємо знімний блок сидіння і фіксуємо його на одному рівні з двома іншими матрацними блоками.

Механізм трансформації "Висувний 1".

Для щоденного використання.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: сидіння.

Принцип роботи: за рахунок роликів висуваємо короб із боковини бачення. Таким чином відкривається доступ до коробу для постільної білизни. На короб укладаємо матрацний блок та фіксуємо його на одному рівні з блоком сидіння.

Механізм трансформації "Висувний 2".

Для щоденного використання.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: узголів'я, спинка та сидіння.

Принцип роботи: сидіння та спинку рухаємо убік щодо узголів'я. Таким чином відкривається доступ до коробу для постільної білизни. Для створення спального місця опускаємо на короб узголів'я, яке обов'язково фіксуємо відкидною опорою.

Механізм трансформації "Диван Літ.".

Для щоденного використання.

Конструкція є досить легким металевим каркасом. Також передбачені підлокітники, які можна фіксувати під різними кутами.

Білизняна скринька відсутня.

Трансформовані елементи: підлокітники.

Принцип роботи: щоб утворити спальне місце необхідно зафіксувати підлокітники на одному рівні з сидінням.

Механізм трансформації "Церез".

Для щоденного використання.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: спинка та сидіння.

Принцип роботи: тягнемо блок сидіння до упору. Таким чином відкривається доступ до коробу для постільної білизни. На вільне від сидіння опускаємо панель з фанери, на яку укладаємо знімні подушки блоку спинки.

Механізм трансформації "Пуму".

Для щоденного використання.

Механізм є комплектом різнопланових вузлів і деталей, які забезпечують рухливість секцій спального місця.

Білизняний ящик відсутні.

Трансформовані елементи: сидіння.

Принцип роботи: піднімаємо вгору головний блок сидіння. Нижню виїзну частину тягнемо на себе до упору. Далі сидіння виїзної частини тягнемо вгору та вперед. При цьому з-під нього виїде друге сидіння, яке фіксується на одному рівні з ним. Останнє: опускаємо донизу, на місце, основний блок сидіння.

Механізм трансформації "Клік-клак".

Для щоденного використання.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: спинка та сидіння.

Принцип роботи: під час трансформації сидіння слід тримати за нижню частину та по центру. Спинку можна зафіксувати в трьох положеннях: сидячи, напівлежачи, лежачи. Фіксація в кожній з трьох позицій повинна супроводжуватися характерними звуками, що «клацають», з обох сторін.

Механізм трансформації "Акордеон".

Для щоденного використання.

Передбачено ящик для білизни.

Трансформовані елементи: спинка та сидіння.

Принцип роботи: тримаючись за спеціальне заглиблення на зовнішній частині передньої панелі виробу, тягнемо її на себе. За рахунок викочування блоки спинки повинні опинитися в горизонтальному положенні на одному рівні один з одним, а блок сидіння піднятися. Тримаючи блок сидіння за край і по центру, штовхніть його від себе до характерних звуків, що «клацають», з обох боків. Далі блок сидіння слід опустити та зафіксувати в горизонтальному положенні на одному рівні з двома іншими матрацевими блоками.

Можна сказати, що будь-який з існуючих способів трансформації зручний, практичний і надійний. Завдання продавця-консультанта - допомогти покупцеві зорієнтуватися у виборі та підібрати ту конструкцію, яка видасться йому найбільш зручною.

У межах одного комплекту м'яких меблів на дивани та крісла встановлюються, як правило, різні механізми трансформації. Візьмемо для прикладу комплект "Мустанг": кутовий диван обладнаний механізмом "дельфін" та механізмом підйому, а 3-х місний диван та крісло - конструкцією "телескоп 3-2-1".

Продавцю-консультанту необхідно ознайомитись з усіма тонкощами механізмів трансформації, які встановлені на виробі «Меблева фабрика «Модерн». Не лінуйтеся ще раз розкласти та скласти диван чи крісло, це дозволить вам почуватися впевненіше під час демонстрації виробу перед покупцями. Чіткість ваших дій та бездоганна робота самого механізму можуть відіграти вирішальну роль при виборі меблів.

Декоративні елементи

Декоративні елементи, як і механізми трансформації, належать до фурнітури. Функція декору полягає у забезпеченні єдності художнього рішення лицьової поверхні виробу. Кожен елемент гідний того, щоб звернути на нього увагу клієнта. Ось список основних декорів:

 • вставки із натурального дерева;
 • декоративний шнур, пояски зі складаннями, декоративна прошивка;
 • металеві опори та дуги. На відміну від перерахованих вище виробів, хромовані деталі не тільки прикрашають м'які меблі, але частково «допомагають» каркасу виконувати його функцію.

Декоративні елементи навряд чи стануть головною темою розмови продавця-консультанта та відвідувача салону-магазину. Однак, готовим потрібно бути до будь-яких питань. Не виключено, що знання «декоративних» тонкощів зіграють не останню роль при виборі м'яких меблів.

На верх